مطالب مرتبط:

پدافند هوایی یمن جنگنده ائتلاف عربستان را هدف قرار داد

رسانه های یمنی اعلام کردند که پدافند هوایی یمن موفق شده است یک فروند جنگنده اف 15 ائتلاف عربستان را در شمال یمن هدف قرار دهد.

سرنگونی یک فروند اف 15 متجاوزان سعودی توسط پدافند هوایی ارتش یمن

سرنگونی یک فروند اف 15 متجاوزان سعودی توسط پدافند هوایی ارتش یمن

پدافند هوایی ارتش یمن یک فروند جنگنده اف-15 عربستان سعودی را در استان صعده سرنگون کرد.

قطر 19 شخص و 8 نهاد را در فهرست تروریسم خود قرار داد

قطر 19 شخص و 8 نهاد را در فهرست تروریسم خود قرار داد

قطر اولین فهرست حاوی گروه های تروریستی در این کشور را منتشر کرد.

خلیل حیه: روابط حماس با ایران به دوران اوج قبل از بحران سوریه بازگشته است

خلیل حیه: روابط حماس با ایران به دوران اوج قبل از بحران سوریه بازگشته است

عضو دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی حماس تاکید کرد که روابط این جنبش با ایران به دوران اوج قبل از بحران سوریه بازگشته است.

هویت متهم اصلی حمله به خودروی رهبر حماس شناسایی شد

وزارت امور داخلی نواز غزه اعلام کرد متهم اصلی حمله به خودروی نخست وزیر تشکیلات خودگردان فلسطین را شناسایی کرده است.

اهانت عربستان به احساسات مسلمانان/ خیانت سعودی به آرمان فلسطین

جبهه مردمی برای آزادی فلسطین در بیانیه ضمن محکوم کردن اقدام عربستان در گشودن آسمان خود به روی هواپیماهای هند که مقصدشان تل آویو است، آن را اهانت به احساسات مسلمانان و خیانت به آرمان فلسطین دانست. ...

روی کار آمدن بولتون، زنگ خطر را در آسیا به صدا درآورد

روی کار آمدن مشاور امنیت ملی جدید آمریکا که سیاست های جنگ طلبانه ای را در سرمی پروراند، همپیمانان آسیایی آمریکا از جمله کره جنوبی را به شدت نگران کرده است. ...

دیده بان حقوق بشر: ترکیه حمله جن ۲۶ غیرنظامی از جمله ۱۷ کودک را از پا درآورده/ آنکارا را تکذیب کرد

دیده بان حقوق بشر: ترکیه در حمله به عفرین ۲۶ غیرنظامی از جمله ۱۷ کودک را از پای درآورده/ آنکارا تکذیب کرد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.مادون قرمز) : در حالی که سازمان دیده بان است. از نیروهای ترکیه به طور خاص هدف قرار دادن غیرنظامیان در جن و زمانی که به تعیین اهداف نظامی از غیرنظامی متهم کرد. رئیس ستاد ارتش ترکیه گفت: ارتش خود را تنها کاروان های نظامی را هدف قرار دهند. با توجه به یاهو! نقل قول از سری اخبار ریاست ارکان نظامی ترکیه در یک بیانیه اعلام کرد، ارتش کاروان نظامی وابسته به نیروهای کرد در مسیر خود به عفرین را پس از دور شدن کاروان غیرنظامی که در نزدیکی آن قرار داشت مورد هدف قرار داد. در این بیانیه اعلام شده که نیروهای ترکیه کاروان نظامی وابسته به یگان‌های مدافع خلق، حزب کارگران کردستان و داعش که شامل ۳۰ تا ۴۰ خودروی حامل سلاح و تجهیزات نظامی بود را در جنوب شرقی عفرین پیش از رسیدنش به این شهر و در ۱۵ کیلومتری آن بمباران کرده و همه جوانب را برای آسیب نرساندن به غیرنظامیان در نظر گرفته است. در این عملیات یک تن کشته و ۱۲ تن دیگر زخمی شدند. ارتش ترکیه از ۲۰ ژانویه عملیات نظامی موسوم به "شاخه زیتون" را در عفرین سوریه آغاز کرد و مدعی است مقرهای تشکیلات حزب اتحاد دموکراتیک سوریه (پ.ی.د) که آن را وابسته به حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک) می‌داند و نیز مواضع داعش را در عفرین هدف قرار می‌دهد و به محض نابودی تروریست‌ها عملیات خود را خاتمه می‌دهد. همچنین دیده‌بان حقوق بشر نیروهای ترکیه را به کشتن غیرنظامیان طی عملیات نظامی خود در عفرین متهم و اعلام کرد، مقامات ترکیه درباره گزارش مربوط به هدف گرفتن غیرنظامیان پاسخی به این سازمان نداده است. دیده‌بان حقوق بشر گزارشی را از سلسله حملات و کشتارهای جمعی غیرنظامیان در عفرین منتشر کرد. در این گزارش آمده است، سازمان مذکور درمورد سه حمله ترکیه به عفرین در تاریخ ۲۱، ۲۷ و ۲۸ ژانویه تحقیق کرده است، طبق این تحقیقات در این سه حمله ۲۶ غیرنظامی کشته شدند که دست کم ۱۷ تن از آنها کودک هستند. بنابر اعلام این سازمان، نیروهای مسلح ترکیه به حضور ده‌ها غیرنظامی در پایگاه‌هایی که در تاریخ‌های مذکور مورد هدف قرار داده و موجب کشته شدن غیرنظامیان شده، توجهی ندارد، و این مساله نگرانی‌ها درباره شیوه ترکیه در اطمینان یافتن از حضور غیرنظامیان در مناطق نزدیک به پایگاه‌هایی که هدف‌گیری می‌کند، را برمی‌انگیزد و نشان می‌دهد این کشور همه اقدامات لازم را برای کاهش آسیب غیرنظامیان اتخاذ نکرده است. لمی فقیه، معاون مدیر بخش خاورمیانه در دیده‌بان حقوق بشر هم در این باره گفت، به دلیل شیوه‌ای که ترکیه در حملات خود در پیش گرفته غیرنظامیان عفرین با مهاجرت و کشتار مواجه هستند، ترکیه باید اقدامات لازم را برای دور نگهداشتن غیرنظامیان از خطر، کشتار و کمک آنها به فرار از خشونت در صورت تمایلشان اتخاذ کند.